Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to bardzo ważny obszar, również ze względu na edukację dzieci dotyczącą higieny jamy ustnej i przełamywanie charakterystycznego dla nich strachu przed gabinetem. Warto pamiętać, że mleczne żeby również należy leczyć i poddawać kontroli, by uniknąć bólu i stanów zapalnych, gdyż kondycja zębów mlecznych bezpośrednio wpływa na kondycję zębów stałych. Stomatologia dziecięca obejmuje między innymi leczenie zębów mlecznych i stałych, a także konsultacje ortodontyczne. W wielu przypadkach wskazane jest odbycie wizyty adaptacyjnej, która pomaga najmłodszym poznać gabinet stomatologiczny i oswoić się z nieznaną wcześniej sytuacją. Duże znaczenie odgrywa także podejście samego stomatologa wobec dzieci i dodatkowe atrakcje, jakie mogą one spotkać w gabinecie. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie kolorowych wypełnień ubytków.

Stomatologia dziecięca – zakres leczenia

  • Leczenie ortodontyczne – ze względu na rozwój organizmu, wiek dziecięcy to najlepszy moment na rozpoczęcie leczenie ortodontycznego i pozbycie się niedoskonałości na zawsze.
  • Leczenie próchnicy zębów stałych i mlecznych – nie warto z niego rezygnować również w przypadku „mleczaków”, ponieważ w ten sposób dziecko uniknie bólu i stanów zapalnych, a także nabierze prawidłowych nawyków.
  • Ekstrakcji zębów mlecznych – bywa koniecznością w przypadku trudności z ich samodzielnym wypadaniem lub w przypadku strachu przed tym procesem.

Stomatologia dziecięca – pozostałe usługi i funkcje

  • Wizyty adaptacyjne – mają na celu przygotowanie najmłodszych do regularnych wizyt. W ten sposób poznają one dobrze gabinet, oswajając się z fotelem i narzędziami, a w konsekwencji przełamują swój strach.
  • Edukacja – polega na nauce i kształtowaniu prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Dzieci uczą się, w jaki sposób szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Poznają również konsekwencje zaniedbań w tym zakresie.
  • Profilaktyka – chroni dziecięce zęby (stałe i mleczne) przed próchnicą. W jej skład wchodzą zabiegi takie jak lakowanie i lakierowanie zębów.

Stomatologia dziecięca Łódź

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123