Protetyka

Współczesna stomatologia daje nam możliwość rozwiązania nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Braki w uzębieniu nie muszą już stanowić źródła kompleksów i dyskomfortu pacjentów. Korony mosty i protezy prezentują się również okazale, a nawet bardziej niż naturalne zęby. Co więcej zapewniają pacjentowi nieskazitelny uśmiech i komfort w trakcie spożywania posiłków przez wiele lat. Warto pamiętać, ze nawet niewielkie pojedyncze ubytki wpływają negatywnie na układ żucia i obciążenie pozostałych zębów. Tym bardzie warto zadbać o wykonanie uzupełnień protetycznych, które spełniają wszystkie funkcje naturalnych zębów, a z tego rodzaju leczeniem nie powinno się zwlekać.

Protetyka – zakres oferty

Protezy ruchome – to najbardziej podstawowy sposób uzupełniania większych braków w uzębieniu. W przypadku tego rozwiązania, należy stosować się do prawidłowych nawyków związanych z ich używaniem, by odpowiednio spełniały swoją funkcję i zapewniały pacjentowi wygodę.

Protezy stałe – stanowią trwałe rozwiązanie zastępujące na stałe naturalne zęby. Dzięki nim zgryz pracuje w naturalny sposób, a pacjent zapomina o posiadanych wcześniej ubytkach. Precyzyjnie i starannie wykonane protezy na stałe rozwiązują problem na wiele lat. Do protez stałych zaliczają się:

  • Mosty – uzupełniają ubytki w uzębieniu pomiędzy dwoma zębami lub dwoma implantami. Naturalne zęby stanowiące filary należy oszlifować, by zamocować na nich most. Pomiędzy nimi znajdują się sztuczne zęby, wypełniające istniejący brak.
  • Wkłady koronowo-korzeniowe – w tym przypadku wkład umieszczany jest wewnątrz ścian martwego korzenia. To rozwiązanie stosuje się, gdy ubytek jest zbyt duży, by wykonać na nim tradycyjną koronę.
  • Korona – stanowi nadbudowę zęba w przypadku jego złamania. Jest wytrzymała i służy pacjentowi przez wiele lat zapewniając estetyczny wygląd i pełną funkcjonalność.

Protetyka na implantach – dzięki temu zabiegowi uzupełnienie ubytków jest możliwe również po ekstrakcji zęba. Specjalny wszczep zastępuje korzeń, a na nim można zamocować koronę lub most. Tego rodzaju protezy cechuje najwyższa trwałość i doskonała funkcjonalność. W pełni odzwierciedlają one kształt, wygląd i funkcję naturalnych zębów.

Protetyka stomatologiczna Łódź

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123