Adres
ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
Rejestracja (godz. 9-19)
Dentalmania - nowoczesne Centrum Stomatologii - Łódź

Wybielanie zębów

Promienny uśmiech na twarzy to obecnie wizytówka szczęśliwego, spełnionego człowieka. Nieodłącznym elementem radosnej twarzy są jasne, lśniące zęby. Stąd też ludzie, pragnący poprawić swój wygląd, często zainteresowani są procedurami pozwalającymi wybielić naturalny kolor zębów.

Przebarwienia zębów mogą pojawiać się w różnych okresach życia i wynikają z różnych czynników. Przyczyną przebarwień mogą być choroby ogólnoustrojowe, wady rozwojowe, przyjmowane leki, urazy, stany zapalne zębów czy dieta. Częściej jednak uzębienie traci swój naturalny wygląd ze względu na zaniedbania w utrzymywaniu higieny jamy ustnej i przyjmowane używki (nikotyna, kawa, herbata).

Postępowanie, pozwalające na rozjaśnienie zębów, zależy od stopnia i rodzaju przebarwień oraz preferencji.

Pacjenci, którzy pragną znacznie rozjaśnić swoje uzębienie powinni poddać się zabiegowi wybielania zębów. Procedurą, którą należy wykonać przed wybielaniem, jest pełna higienizacja, która pozwoli usunąć złogi kamienia nazębnego i powierzchowny osad oraz sanacja jamy ustnej, czyli wyleczenie wszystkich zębów. Wybielanie jest nieskomplikowanym i w pełni bezpiecznym zabiegiem, który może być wykonany przez pacjenta samodzielnie w domu (tzw. metoda nakładkowa) lub przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Wybielanie nakładkowe poprzedzone jest pobraniem wycisków od Pacjenta, na podstawie których technik wykonuje w pracowni indywidualne nakładki. Na kolejnej wizycie Pacjent otrzymuje nakładki wraz z preparatem wybielającym oraz zostaje szczegółowo poinstruowany jak przeprowadzać domowe wybielanie. Ten rodzaj wybielania jest stopniowy i w pełni bezpieczny, pod warunkiem bezwzględnego stosowania się do instrukcji.

Trwa on ok. 2- 3 tyg., w zależności od potrzeb i uzyskania pożądanego odcienia.

Profesjonalne wybielanie w gabinecie trwa krócej i pozwala na osiągnięcie bardziej przewidywalnych efektów, zapewniając pacjentowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Nieco inaczej wygląda zabieg wybielania zębów martwych. Wybielanie musi obejmować obszar komory zęba, ponieważ przebarwienia takich zębów wynikają z przenikania barwników ze środka zęba. Zęby martwe wybiela się poprzez wprowadzenie do ich wnętrza specjalnych wkładek wybielających, które wymienia się w gabinecie co kilka dni. Takie wybielanie przeprowadza lekarz.

 

FAQ

Co to jest wybielanie?

Jak długo trwa wybielanie?

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Ile kosztuje wybielanie?

Jak bardzo moje zęby się wybielą?

Na jakiej zasadzie dochodzi do wybielenia zębów?

Dlaczego zęby się przebarwiają?

Czy wszystkie zęby wybielają się jednakowo?

Czy wybielanie wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Dlaczego zęby po wybielaniu powtórnie się przebarwiają?

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Czy lepiej wybielić zęby teraz, czy poczekać, aż będą bardziej przebarwione?

Czy po wybielaniu zęby będą się łatwiej przebarwiały?

Czy lepiej przeprowadzić zabieg wybielania w gabinecie pod okiem dyplomowanej higienistki, czy samemu w domu?

Czy podczas zabiegu wybielają się wypełnienia, korony, mosty i licówki?

Czy można wybielać zęby podczas ciąży lub w czasie karmienia piersią?

Wybielanie zębów Łódź Bałuty

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123

Podziel się:
Umów się na wizytę