Adres
ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
Rejestracja (godz. 9-19)
Dentalmania - nowoczesne Centrum Stomatologii - Łódź

Stomatologia estetyczna

Estetyczny i zdrowy uśmiech jest wizytówką, która dodaje pewności siebie, poprawia jakość życia, a także podwyższa samoocenę. Dlatego odpowiedzią na potrzebę posiadania pięknych i naturalnie wyglądających zębów stała się stomatologia estetyczna, łącząca w sobie wiele dziedzin, których wspólnym zadaniem jest przywrócenie piękna uśmiechu.

Do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej możemy zaliczyć:

  • licówki ceramiczne
  • korony pełnoceramiczne i na cyrkonie
  • korekta kształtu zębów i zamykanie diastem (przerw między zębami) przy użyciu kompozytu
  • zabiegi profilaktyczne, takie jak higienizacja jamy ustnej (skaling+piaskowanie)
  • wybielanie zębów żywych i martwych
  • usuwanie kredowo-białych przebarwień preparatem ICON

Licówki
Jedną z metod estetycznej odbudowy zębów jest wykorzystanie licówek. Stosowane w stomatologii licówki są cienkimi łuskami wykonanymi najczęściej z porcelany, których kształt i kolor można dobrać tak, aby harmonizowały z uśmiechem pacjenta. Licówki porcelanowe przykleja się do zewnętrznej powierzchni zębów, wymagających korekty estetycznej. Najczęściej wykonuje się je w celu przykrycia przebarwień i pęknięć szkliwa, zmiany kształtu i położenia zębów, a także zamknięcia szpar (diastem) między zębami czy też wydłużenia zbyt krótkich lub startych zębów.

Wykonanie licówek porcelanowych jest jedną z najmniej inwazyjnych technik estetycznej korekty zębów. Ponieważ licówka jest cienką porcelanową płytką, grubość szkliwa jaką potrzeba zeszlifować przed jej zacementowaniem wynosi zaledwie około pół milimetra. Tak mała ingerencja w tkanki twarde zęba pozwala na znaczną kosmetyczną poprawę wyglądu zębów. Licówki porcelanowe w przeciwieństwie do kompozytowych wypełnień nie ulegają przebarwieniom i zapewniają trwały, piękny uśmiech.

W celu wykonania licówki porcelanowej, stomatolog wraz z pacjentem określają pożądany kształt i kolor uzupełnienia. Lekarz znosi część szkliwa z zewnętrznej powierzchni zęba i wykonuje wycisk. Na jego podstawie technik dentystyczny odlewa model szczęki i formuje indywidualnie zaprojektowaną ceramiczną licówkę. Proces wytworzenia licówki polega na napalaniu cienkich warstw porcelany, które mają zadanie odtworzyć kształt, kolor i lśnienie zęba. Na kolejnej wizycie lekarz przykleja licówkę do zęba, używając specjalnego materiału łączącego.

 

Stomatologia estetyczna Łódź Bałuty

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123

Podziel się:
Umów się na wizytę