Adres
ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
Rejestracja (godz. 9-19)
Dentalmania - nowoczesne Centrum Stomatologii - Łódź

Higienizacja z fluoryzacją

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o ogólnym stanie zdrowia, dobrym samopoczuciu pacjenta oraz pozytywnym postrzeganiu go przez otoczenie. Codzienne domowe zabiegi higieniczne w postaci szczotkowania zębów, używania nitki dentystycznej czy płukanek fluorowych powinny być wykonywane regularnie przez wszystkich, którzy chcą cieszyć się zdrowymi zębami i dziąsłami. Niezbędnym uzupełnieniem tego postępowania są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu przeprowadzenia profesjonalnych zabiegów usuwania kamienia i osadu nazębnego.

Skaling
Usuwanie kamienia pokrywającego zęby wykonuje się urządzeniem zwanym skalerem ultradźwiękowym. Dzięki wykorzystaniu energii drgań ultradźwiękowych przenoszonych przez cienkie końcówki pracujące, można w bezpieczny i bezbolesny sposób usunąć wszelkie złogi zalegające na powierzchni uzębienia. Ultradźwiękowe czyszczenie zębów pozwala na pozbycie się grubych złogów nazębnych i powinno być uzupełnione zabiegiem usuwania osadu poprzez piaskowanie oraz polerowanie przy pomocy szczoteczek i past.

Piaskowanie
Aby pozbyć się osadów zalegających na zębach po kawie, herbacie czy papierosach stosuje się piaskowanie zębów. Zabieg piaskowania polega na czyszczeniu powierzchni uzębienia przy pomocy bardzo drobnych cząsteczek specjalnego proszku, które wraz z wodą wyrzucane są pod ciśnieniem z urządzenia, zwanego piaskarką dentystyczną. Proces ten przypomina nieco działanie myjki ciśnieniowej. Dzięki temu, że strumień wylatujący z piaskarki można dokładnie skierować w wybrane obszary uzębienia, piaskowanie jest bardzo efektywne w usuwaniu osadów i przebarwień nawet z miejsc trudno dostępnych dla szczoteczki, jak np. przestrzenie międzyzębowe

Higienizacja z fluoryzacją Łódź Bałuty

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123

Podziel się:
Umów się na wizytę