Adres
ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
Rejestracja (godz. 9-19)
Dentalmania - nowoczesne Centrum Stomatologii - Łódź

Stomatologia zachowawcza

Czym jest ubytek próchnicowy?
Jest to infekcyjna choroba bakteryjna, polegająca na destrukcji tkanek zęba poprzez ich rozpuszczanie przez kwasy, powstałe w wyniku bakteryjnego metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz i wewnątrzustrojowego. 

Stomatologia zachowawcza stanowi podstawę leczenia ubytków próchnicowych. Jest to pierwszy krok, jaki należy wykonać, kiedy ubytek już powstał, a jednocześnie ostatni, który może ocalić ząb przed leczeniem kanałowym, które jest postępowaniem trudnym i kosztownym. Stąd bardzo ważne, aby nie zwlekać z decyzją o umówieniu się na wizytę i przeprowadzeniu leczenia zachowawczego, jeśli jest to konieczne.

Opracowywanie i wypełnianie ubytków odbywa się w znieczuleniu i jest bezbolesne, aby zachować komfortowe i bezstresowe warunki dla Pacjenta

Wypełniając zęby zawsze pamiętamy, aby zachować jego naturalną funkcję, budowę anatomiczną, kolor oraz estetykę.

Do wypełniania ubytków używamy najlepszych materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych, które zachowują wysoką estetykę. Pomimo trwałości takich wypełnień nigdy nie zapominajmy o wizytach kontrolnych, które powinny odbywać się przynajmniej raz do roku.

Stomatologia zachowawcza Łódź Bałuty

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123

Podziel się:
Umów się na wizytę