Adres
ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
Rejestracja (godz. 9-19)
Dentalmania - nowoczesne Centrum Stomatologii - Łódź

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to bardzo ważny obszar, również ze względu na edukację dzieci, dotyczącą higieny jamy ustnej i przełamywanie charakterystycznego dla nich strachu przed gabinetem. Warto pamiętać, że mleczne zęby również należy leczyć i poddawać kontroli, by uniknąć bólu i stanów zapalnych, gdyż kondycja zębów mlecznych bezpośrednio wpływa na kondycję zębów stałych. Stomatologia dziecięca obejmuje leczenie zębów mlecznych i stałych. W wielu przypadkach wskazane jest odbycie wizyty adaptacyjnej, która pomaga najmłodszym poznać gabinet stomatologiczny i oswoić się z nieznaną wcześniej sytuacją.

Zakres usług:

  • Wizyty adaptacyjne – mają na celu przygotowanie najmłodszych do regularnych wizyt. W ten sposób poznają one dobrze gabinet, oswajając się z fotelem i narzędziami, a w konsekwencji przełamują swój strach.
  • Edukacja – polega na nauce i kształtowaniu prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Dzieci uczą się, w jaki sposób szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Poznają również konsekwencje zaniedbań w tym zakresie.
  • Profilaktyka – chroni dziecięce zęby (stałe i mleczne) przed próchnicą. W jej skład wchodzą zabiegi takie jak lakowanie i lakierowanie zębów.
  • Leczenie próchnicy zębów stałych i mlecznych – nie wolno z niego rezygnować również w przypadku „mleczaków”, ponieważ w ten sposób dziecko uniknie bólu i stanów zapalnych, a także nabierze prawidłowych nawyków.

Ekstrakcja zębów mlecznych – bywa koniecznością w przypadku trudności z ich samodzielnym wypadaniem lub w przypadku strachu przed tym procesem, a także ze wskazań ortodontycznych

Stomatologia dziecięca Łódź Bałuty

ul. Franciszkańska 123
91-845 Łódź
tel. 570-260-123

Podziel się:
Umów się na wizytę